W naszym kraju posiadanie narkotyków, nawet na własny użytek jest przestępstwem. Podstawę odpowiedzialności karnej za ten czyn stanowi art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Regulacja ta przewiduje odpowiedzialność za samo posiadanie narkotyków, czyli środków odurzających bądź substancji psychotropowych.

Omawiana ustawa przewiduje trzy możliwości popełnienia wskazanego czynu. Obok podstawowego typu, a mianowicie posiadania narkotyków, sprawca przestępstwa może odpowiadać także za posiadanie znacznej ilości środków lub za „wypadek mniejszej wagi”.

W każdym z powyższych przypadków wskazany jest kontakt z profesjonalnym pełnomocnikiem, dlatego też zachęcamy Państwa do rozmowy z naszym adwokatem lub radcą prawnym.

Posiadanie narkotyków adwokat

 

Posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków może skutkować pozbawieniem wolności do lat trzech. Jeżeli sąd uzna, iż posiadana ilość mogłaby służyć do odurzenia kilkudziesięciu osób, a więc można byłoby uznać ją za znaczną, to wymierzona kara sięga dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Należy pamiętać przy tym, iż nawet jeden epizod z niewielką ilością narkotyku może prowadzić do konsekwencji, które rzutują na dalsze życie. Osoby skazane wyrokiem sądu karnego nie mogą wykonywać pewnych zawodów, tracą wachlarz uprawnień, nie mogą obejmować określonych funkcji państwowych albo samorządowych, a także nie mają prawa startować w przetargach, a uzyskanie viz wyjazdowych może stać się dla nich dużym problemem.

Kancelaria Adwokacka Adwokata Mikołaja Snopczyńskiego i Radcy Prawnego Marii Snopczyńskiej w Warszawie oferuje Państwu kontakt z doświadczonym adwokatem lub radcą prawnym. Profesjonalizm, rzetelność i długoletnie doświadczenie zawodowe naszych adwokatów karnistów pomoże złagodzić konsekwencje wynikające z posiadania narkotyków.

Co oferujemy w aspekcie posiadania narkotyków?

Kancelaria Adwokacka Adwokata Mikołaja Snopczyńskiego i Radcy Prawnego Marii Snopczyńskiej oferuje Państwu wsparcie w sprawie karnej narkotykowej, a mianowicie:

 • umorzenie postępowania w razie posiadania niewielkiej ilości narkotyków na użytek własny,
 • umorzenie postępowania przez wzgląd na znikomą szkodliwość społeczną czynu,
 • zawieszenie postępowania w razie poddania się leczeniu odwykowemu,
 • warunkowe umorzenie postępowania na okres próbny.

Zatrzymanie pod zarzutem posiadania narkotyków – Co robić?

 Jeżeli zostałeś zatrzymany z powodu posiadania substancji psychotropowych bądź środków odurzających, jak najszybciej skontaktuj się z Kancelarią Adwokacką Adwokata Mikołaja Snopczyńskiego i Radcy Prawnego Marii Snopczyńskiej – być może nie jest jeszcze za późno!

Najkorzystniejszym scenariuszem w tej sytuacji będzie oczywiście umorzenie sprawy o posiadanie narkotyków. Takie rozwiązanie możliwe jest w momencie, gdy wykaże się posiadanie niewielkiej ilości narkotyków na własny użytek. Równocześnie należy też złożyć wniosek o umorzenie postępowania ze względu na znikomą społeczną szkodliwość czynu. Zawsze warto więc skontaktować się z profesjonalnym adwokatem, który pomoże uzyskać Klientowi umorzenie postępowania.

Co w przypadku, gdy całkowite umorzenie sprawy nie wchodzi w grę?

Oczywiście nie każdy przypadek może kończyć się całkowitym umorzeniem sprawy. W przeciwnym razie warto, by adwokat karnista postarał się o warunkowe umorzenie. Co prawda stwierdza się wtedy winę sprawcy, ale przez wzgląd na jego dobrą postawę nie przewiduje się wymierzenia kary, a jedynie zawieszenie postępowania, by sprawdzić czy sprawca czynu ponownie nie popełni przestępstwa. Zwykle taka osoba obowiązana jest do zapłaty świadczenia albo poddana zostaje nadzorowi kuratora.

Powyższa sytuacja dotyczy nieznacznej ilości posiadanych narkotyków, jeżeli jednak substancji odurzających jest więcej to zadaniem adwokata jest podjęcie obrony, która pozwoli na uzyskanie najłagodniejszego wyroku. Warto w tej sytuacji podjąć rozmowy z prokuratorem, który prowadzi daną sprawę i w porozumieniu z Klientem ustalić warunki konieczne do złożenia wniosku o wydanie skazującego wyroku z uzgodnioną i zaakceptowaną karą. Dlatego też rekomendujemy kontakt z Kancelarią Adwokacką Adwokata Mikołaja Snopczyńskiego i Radcy Prawnego Marii Snopczyńskiej, gdyż dzięki aktywności procesowej naszych adwokatów oraz przedstawieniu sądowi mocnych dowodów, obrona Klienta przynosi korzystniejsze skutki, a często nawet uniewinnienie od całości stawianych zarzutów.

  Prawo karne – dlaczego warto wziąć adwokata?

  Co do zasady, sprawy karne są niezwykle trudne, a ich ostateczny wynik zależy od pewnych czynników. Nasi adwokaci prowadzą sprawy karne głównie w sądach w Warszawie. Dokładają przy tym wszelkich starań, by Klienci nie zostali sami z żadnym wnioskiem czy pismem. Głównym priorytetem jest dla nas poprowadzenie sprawy w najkorzystniejszy dla Państwa sposób. Możemy pochwalić się doskonałą wiedzą w zakresie prawa karnego. Każdy z naszych adwokatów czy radców prawnych wnikliwie bada sprawę i nie poprzestaję na rozwiązaniach najłatwiejszych, ale szuka tych najbardziej korzystnych dla Klienta. Służymy radą w każdej sytuacji z zakresu prawa karnego, ale nie tylko. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi dziedzinami prawa, w których działamy.

  Kancelaria Warszawa

  tel: 22 831 04 45
  fax: 22 887 04 41
  kom: + 48 600 944 227
  kom: + 48 603 062 616

  [email protected]